DEAC-FTC jégkorong

Jégkorong: bunyó és Fradi-győzelem Debrecenben

Sport

A magyar bajnoki címvédő, listavezető Ferencváros Debrecenben, a DVTK – 12 gólt lőve – Székesfehérváron, míg a Brassó a Budapest Jégkorong Akadémia otthonában győzött az Erste Liga keddi játéknapján. A miskolciak hátvédje, Szirányi Bence egyéni csúcsot állított fel öt gólpasszal, hat ponttal.

Debrecenben már a második percben vezetést szereztek a fővárosiak, a rivális az ötödikben egyenlített. A nyitó harmad derekán Dobmayer Dominik járt túl Arany Gergely kapus eszén, ám közvetlenül a szünet előtt Aku Kestila kihasználta az emberelőnyt, pontos lövése vágódott Hetényi Zoltán kapujának jobb oldalába.

A 28. percben a kapu elé bepattogó korongot fordulásból Jakabfy Sámuel ütötte be, a hazai hátvédnek ez volt az első találata a szezonban. Kulmala Rasmus, az FTC finn születésű, magyar állampolgárságú csatára azonban beindult, a szünetet nem számítva bő tíz perc alatt klasszikus mesterhármast ütött. A harmadik gólját hosszas videózást követően ítélték meg. Nolan LaPorte és Dobmayer verekedése is színesítette az összecsapást. Az 51. percben Anton Jeliszejenka szépített.

A hajrában emberelőnyben és lehozott kapus mellett támadhatott a DEAC, azonban ez megbosszulta magát, mert üreskapus gólt szerzett az FTC.

Férfi Jégkorong, Erste Liga, alapszakasz, 2.fázis
DEAC – FTC-Telekom 4-6 (2-2, 1-1, 1-3)

DEAC: Hetényi (Szeles) – Kloz, Dobmayer, Koblar, Novotny, Smirnov – Mingazov, Usnyev, Yeliseyenka, Kozma – Krollis, Bukor, Buchkin, Rétfalvi, Mihalik A. – Jakabfy S., Jakabfy Cs., Hári, Mihalik G., Molnár, Vezetőedző: Vaszjunyin Artyom

FTC-Telekom: Arany (Nagy K.) – Marva, Roth, Galajda, Brady, Kulmala – Seregély, Crespi, Němec, Kestilä, La Porte – Hrabal, Haranghy, Turbucz, Nagy G., Tóth A. – Banga, Turcotte, Farkas S., Tóth G., Vezetőedző: Fodor Szabolcs.

Gólok: Yeliseyenka (04:19, Vasilev, Mingazov), Dobmayer (09:59, Rétfalvi, Mihalik A.), Jakabfy S. (27:05), Yeliseyenka (50:39, Vasilev, Usnyev) illetve Crespi (01:21, Seregély), Kestilä (18:44 EE, La Porte, Brady), Kulmala (37:51 EE, Brady), Kulmala (43:50, Hrabal), Kulmala (48:16, Turcotte), Seregély (59:50)

Kapura lövések: (15:18, 9:30, 15:10) 39:58
Védések: (16:13, 29:8, 7:14) 52:35
Kiállítás percek: (4:4, 4:2, 7:9) 15:15

Eredmények:
FEHA19 – DVTK Jegesmedvék 3-12 (1-3, 1-2, 1-7)
Budapest JAHC – Corona Brasov (romániai) 1-4 (0-2, 1-1, 0-1)

10. FEHA19 39 4 6 4 25 73-140 28

A Csíkszeredától három pontot levontak. Az első nyolc helyezett jutott a rájátszásba.

Fotó: deac.hu